RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Tak spędzamy czas w przedszkolu:

 

6.00-8:00

Codziennie rano z uśmiechniętą minką przychodzimy do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą, witamy się z panią, z koleżankami i kolegami.
Bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rysujemy, podejmujemy zabawy konstrukcyjno-manipulacyjne, tematyczne.

 

8:00-8:30

Przygotowujemy się do śniadania. Pomagamy sprzątać zabawki, myjemy ręce .
Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek…!

 

8.30-9:00
Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie-nie rozmawiamy, kulturalnie spożywamy pokarmy. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek i myjemy ząbki.

 

9.00-10.00
Odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach : malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy. Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się wierszy, ładnie opowiadać, czasami zapraszamy gości ZAWSZE milutko witanych w naszym przedszkolu
A ponadto:
…bawimy się jako mali twórcy dzieł plastycznych, uczymy się wierszy, słuchamy bajek i opowiadań. Stajemy się aktorami naszego wyjątkowego Teatru.

I nareszcie!

Wychodzimy do ogródka przedszkolnego, obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw.

Te chwile w przedszkolu wręcz uwielbiamy!!!!

11.00-11.15
Przygotowujemy się do II śniadania, porządkujemy salę, odkładamy zabawki,
wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne w toalecie.

 

11.15-11.45
Jemy pyszne II śniadanie

 

11.45-13.00

Tuptusie
Myjemy ręce i buzie po śniadanku, uczymy się rozbierać i układać ubranka. Słuchając spokojnej muzyki lub czytanych bajek odpoczywamy…
Albo smacznie śpimy na naszych leżaczkach.

Globisie
Odpoczywamy po śniadaniu.
Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań, utrwalamy wiadomości zdobyte na zajęciach, słuchamy bajek , uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję…

 

13.00-13.30
Przygotowujemy się do obiadu.

 

13:30-14:00
Zjadamy obiadek. Pychotka!!!!

 

14.30-17.00
Uczestniczymy w zabawach ruchowych, bawimy się dowolnie w kącikach zainteresowań, rozmawiamy z naszą panią o tym jak minął dzień w przedszkolu albo bawimy się na placu zabaw, możemy iść już do domu.

 

17.00 Drzwi do przedszkola już zamykamy…
Do zobaczenia do jutra , przedszkolaki!!!

Aktualności